مقالات تخصصی طراحی اپ مقالات تخصصی طراحی اپ .

مقالات تخصصی طراحی اپ

مراحل برنامه نویسی اندروید


 استارت یک پروژه تازه

زمانی که طراحی اپلیکیشن اندروید  مثال های خویش را نصب نموده اید، می‌توانید به اولی برگه ای که در هنگام اجرای اندروید استودیو مشاهده کردید، بازگردید. درحال حاضر می بایست Start a new Android Studio Project را گزینش فرمائید. جایی که در غایت استارت تمامی چیز از آن رخداد می افتد!
نامی را که برای اپ خویش تعیین نموده اید و دامنه کمپانی خویش را وارد نمایید. این عناصربه طور توام، برای ساخت و ساز اسم بسته شما با فرمت پایین به کارگیری می‌شود :
com.companyname.appname

این بسته، دربردارنده فولدر کامپایل گردیده یا این که APK (‘Android Package File’) خواهد بود که شما در غایت در مغازه Google Play آپلود خواهید کرد. راه و روش هایی وجود دارااست که عموم می‌توانند در غایت این را ببینند، براین اساس در صورتی‌که شما در درحال حاضر طرح ریزی برای ایجاد چیزی میباشید که در غایت قصد انتشارش را دارید، کوشش فرمایید از به کارگیری از کلمه ها نامناسب و غیر قانونی، اجتناب فرمائید.

 


آخری فیلدی که می بایست وارد فرمائید، دایرکتوری ای میباشد که در آن می‌خواهید همه پوشه های مرتبط با اپلیکیشن خویش را ذخیره فرمائید. ذخیره در DropBox از این جهت که همواره مطمئن میباشید که مدام یک ورژن حمایت کننده از کد دارید، بهتر میباشد. مجدد روی Next کلیک نمایید و... .
بعداً بایستی تصمیم بگیرید که اپلیکیشن شما برای کدام نوع دستگاه در اکنون توسعه و گسترش میباشد و در‌این حالت ما با مورد تلفن و تبلت آغاز خوا هیم کرد. مورد های دیگر Tv، Wear و Glass میباشد. ولی خوب میباشد در‌حالتی که بخواهید در آینده برای تعدادی پلتفرم توسعه و گسترش یابید و این یک کدام از شگفتیهای اندروید میباشد، البته ما موقتاً با چیزی بی آلایش خیس استارت می‌کنیم.
گزینش دیگری که بایستی درین مرحله انجام دهید، دست کم SDK میباشد. این زیر ترین ورژن اندروید میباشد که بایستی از آن به کارگیری فرمایید. ولی چرا نباید پایانی ورژن آندروید را در اینجا وارد نمائید؟ خب، زیرا تعداد یه خرده از اشخاص در هر لحظه، نهایی ورژن جان دار اندروید را بر روی دستگاه خویش به طور نصب گردیده دارا‌هستند. شما موردنیاز میباشد از تلفن همراه هایی که هنوز ورژن های سابق خیس را اجرا می نمایند پشتیبانی نمایید تا بتوانند بیشترین استفاده کننده ممکن را پیدا نمائید، مخصوصاً در آن سوی مرز.
خوب، پس با این توجیه چرا تنها با آندروید 1.1 فعالیت نمیکنیم؟ چون اما مستقل از اینکه دیگر نمی توانید این فعالیت را انجام دهید و Froyo کهن ترین ورژن ای میباشد که اذن دارید با آن فعالیت نمائید (2.2)، می‌توانید از نصب خصوصیت های نو فانتزی در آخری آپ دیت رسانی ها، خودداری فرمائید.
شایسته ترین عمل درین مرحله این میباشد که با آیتم های پیش فرض جلو بروید، پس این بخش ها را همان گونه که می‌باشند، رها نمایید. در شیت سپس، به شما این قابلیت و امکان داده می‌گردد تا گزینش فرمائید که نرم‌افزار شما در آستانه، چه‌طور به حیث رسد. این آیتم، نگاه و بینش "ماژول عمل" مهم شماست که اصولاً برگه اساسی نرم افزار شما هست. به برخی از این قالب ها نیز تصور کنید، مانند اینکه آیا می‌خواهید تیتر اپلیکیشن خویش را در بالای ورقه قرار دهید یا این که از UI خویش می‌خواهید تا مجموع برگه اکران را مالامال نماید؟ آیا میخواهید از بعضا از عنصرها مهیا و پباده سازی گردیده به کارگیری فرمایید؟ آیا نرم افزار شما عمدتاً از Google Maps استعمال می نماید (چندان به اینجا نروید، موردها با سرویس ها Google Play پیچیده خیس می گردند) و ... .

 

 

در حیث داشته باشید که یک اپ می‌تواند فعالیتهای زیادی داشته باشد که مانند صفحه ها غیر وابسته در یک سایت فعالیت می نمایند. مثلا شما ممکن میباشد یک قسمت "پیکربندی" و یک عمل "اساسی" داشته باشید. بدین ترتیب هر عمل یک نرم‌افزار جدا وجود ندارد، ولی یک ورقه جداگانه از نرم افزار شماست.
هرچند برای اولی نرم‌افزار، احتمالاً شایسته ترین عمل، ساخت چیزی بسیار معمولی میباشد که صرفا یک کار اساسی را نشان دهد. ‘Basic Activity’ را تعیین نمائید تا چیزها را به معمولی ترین صورت ممکن و همگی منظوره نگه دارید، این فعلا نرم‌افزار شماست. مجدد روی Next کلیک فرمایید تا یک‌سری آیتم پایان را نیز طی فرمایید.
اینک شما می‌توانید برای عمل و طرحتان، اسم گزینش فرمائید. در‌صورتی‌که ‘Basic Activity’ را تعیین نموده اید، آیتم تیتر و اسم «menu_resource» را خواهید داشت. اسم کار این میباشد که چه‌گونه شما در کد خویش به عمل های خویش مراجعه میکنید، به این ترتیب تعیین آن می بایست منطقی و خلاقانه باشد (که یک سفارش خوب برای اپلیکیشن نویسی کلاً میباشد و خیر تنها اندروید) مانند 'MainActivity' .
همین طور، اسم طرح بندی (Layout)، یک پوشه را تبیین می نماید که دربرگیرنده نوع طرح عمل میباشد. این یک قطعه غیروابسته از کد میباشد که با کد مهم کار، تمجید می‌گردد تا تعریف‌و‌تمجید نماید که عناصری مانند تصاویر و منوها کجا باشند و از چه فونت هایی مصرف شود. این در واقع لهجه جاوا وجود ندارد بلکه تنهاً جهت اطلاع بدانید که XML یا این که Extensible Markup Language میباشد.
برای هر هر که دارنده بگراند در توسعه و گسترش اینترنت میباشد، بایستی خاطرنشان کرد کهXML مانند HTML یا این که CSS در صفحه ها اینترنت کار می نماید. درضمن، کد جاوا برای این عمل چیزی میباشد مانند اینکه در اینترنت هنگامی روی موادسازنده روی کاغذ کلیک خواهد شد، چه اتفاقی بیفتد و ... . خوب میباشد که اسم پیش فرض را در اینجا از 'activity_main' تغییر تحول ندهید. در غایت، یک اسم برای منو و تیتر را تعیین نمائید. برای تیتر چیزی خوب گزینش فرمائید، چون یوزرها شما در بعضی مواقع میتوانند این را ببینند. روی Next کلیک فرمائید ... و درحال حاضر شما میتوانید اپلیکیشن خویش را ملاحظه کنید !
نرم افزار خالی، بی اثر و ... و همگی چیز صرفا در توان آغاز ! هم اکنون می‌بینید که چرا عموم دست میکشند؟ البته ما حقیقتاً می‌توانیم آن احساس را با مرحله های بسیار اصلی تحت تغییر تحول دهیم :
♦دانلود و نصب اندروید استودیو، مطمئن گردید که مشتمل بر SDK نیز می باشد
♦جاوا SDK را نصب فرمایید
♦یک پروژه تازه و جزئیات مهم آن را تعیین نمائید
به این ترتیب حقیقتاً بد وجود ندارد ... و به خاطر داشته باشید: زمانی که تمامی اینها را یک توشه انجام داده اید، میتوانید آن را برای مدام فراموش نمائید و تمرکز خویش را بر چیزهای مشغول کننده تری مانند ساخت‌و‌ساز نرم افزار ها بگذارید. پس، مرحله سپس مرحله مهمی میباشد.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۹:۵۲ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)