مقالات تخصصی طراحی اپ مقالات تخصصی طراحی اپ .

مقالات تخصصی طراحی اپ

۵+۱ اصل اساسی در پباده سازی UI

در طراحی اپلیکیشن اندروید  دعوا رابط کاربری، طراح، تنها یک طرح و اتود زن وجود ندارد. باید روانشناسی سایبر را بداند. انتظارات همگانی مخاطبان را بشناسد و رهیافت هایی که شما بر پایه ی مطالعات بازار (MARKET STUDY) روی بازار غرض (TARGET MARKET) انجام داده اید را به ایشان منتقل نمایید. از جمله مهندسان مشاور و پیمانکاران، معمولا در برنامه های مهندسی،‌درپی فهرست ارزش هر ساله و ضرایب تعدیل و . . . میباشند. لذا در صورتی‌که در برنامه، بخشی برای به حساب آوردن این موضوعات باشد، مسلما یک رابط کاربری هوشمندانه ای را پباده سازی نموده اید.

۵+۱ اصل اساسی در پباده سازی UI

رابط کاربری در دنیای دیجال، پس به رابط فی مابین بشر با دستگاه و کالا فناورانه در دنیای صفر و یک ها اشاره داراست تا به کار گیری ما از متاع، سهل وآسان و سریع باشد. برای این که بتوانیم، سریع خیس و ریلکس خیس از سرویس ها یک برنامه به کار گیری کنیم، باید طرح و اپ و ایده داشت. در واقع بعد از قدم ایده سازی در تعیین زمینه و نرم افزار یک نرم‌افزار، رابط کاربری ، در حق تقدم بعدی قرار می‌گیرد. برای پباده سازی UI باید اصولی را رعایت کرد.

مسلما بخوانید: فرق UI با UX‌ چه چیزی است؟

۵+۱ اصل اصلی در پباده سازی UI
به‌این شش اصل اعتنا نمائید. ۵+۱ یادآور برجام میباشد! برای فرجام خوب در مقوله UI ، به اصول ۵+۱ اعتنا داشته باشید و تلاش فرمایید در فاز UI به آن متعهد بمانید:

اصل پباده سازی استراکچر
رابط کاربری شما باید مضمون‌ پذیر باشد. یعنی مفهومی را القا نماید. پیامی را انتقال دهد. پاک و غرض مدار بوده و و اما قابل فهم. نباید تمامی چیز مرتبا از روی برگه اکران پنهان گردد و مجدد به اکران در آید! رابط کاربری یک نرم‌افزار بازی با نرم افزار اموزشی یا این که دائرالمعارف، گوناگون میباشد. استراکچر و ساختار اپلیکیشن شما بایدبه سیرتکامل ای باشد که تمامی چیز به یکدیگر، ربط داشته و این رابطه، مفهوم دار وقابل درک باشد. پس در پباده سازی UI ، به اصل STRUCTURE DESIGN مناسب، بامسئولیت باشید. نیاز به مطالعه و تحلیل دارااست.

اصل سهولت
اولی انتظار از رابط کاربری آن میباشد که پیچیده نباشد. حتی رابط کاربری برای اپلیکیشنی که پباده سازی پایپینگ نیروگاه ها را فراگیری می‌دهد و بحثی تخصصی میباشد، می بایست آن قدر معمولی باشد که دانشجوها و نو امور با این UI بتوانند PIPING DESIGN را حافظه بگیرند.

درحال حاضر UI برای نرم‌افزار های همگانی و لایف استایل که بماند. به آسانی، در هر کاری، دارای مسئولیت باشید. از پباده سازی جامه (FASHION DESIGN) گرفته تا پباده سازی اپ تجاری (BIUSINESS PLAN). آسانی، گاها برگ غالب میشود و امتیاز رقابتی. رویکرد های فی مابین بر بایستی در برنامه ها معمولی و سریع باشد. سخت نباشد. اکران ها بایستی استفاده کننده را کاسه یک سری کلیک به غرض برساند.

دانشجوها و جدید امور با این UI بتوانند PIPING DESIGN را خاطر بگیرند

اصل ضروریات
اصل ضروریات در UI بدین قضیه اشاره داراست که می بایست همگی چیز که موردنیاز مخاطب میباشد، نخستین به اکران درآید. درصورتی که اپلیکیشن مشورت دارید، مورد مشورت با کارشناس و کارشناسان، باید آیتم اولیه در پباده سازی UI باشد. آنگاه دسترسی به ENCYCLOPEDIA و خزانه داده ها و غیره. چنانچه قرار باشد در اپلیکیشن مشورت، کلیه گیزینه ها اولیه به اکران درآمده و مورد تماس با مشاور، نیاز به تعدادی کلیک داشته باشد، این یعنی اصل آسانی و اصل ضروریات، گزینه اعتنا طراح UI قرار نگرفته میباشد.

اصل یادگرفتن
رابط کاربری می بایست به نحوی باشد که تمامی چیز برای یوزرها در هر سن و تخصص و جنسیتی، قابل شعور و قابل فهم باشد. هیچ چیز مجهول نباید در APP DESIGN جان دار باشد. اعتنا نمایید که یوزرها، معمولا مجال متعددی برای ور رفتن با یک نرم‌افزار، آن هم APP تازه ندارند. به حقیقت «نادر تحمل» بودن اکثریت، دقت فرمایید. برخورد های یوزرها در پباده سازی UI و تکامل آن، اهمیت بسزا دارااست. پس به COMPREHENSIVE بودن اعتنا نمایید.

اصل انعطاف پذیری
هنگامی قابلیت و امکان تغیر فونت و رنگ و اندازه و رنگ قضیه برای استفاده کننده در به کار گیری از APP شما مهیا باشد، یعنی نرم افزار شما، اصول FLEXIBILITY را به خیر رعایت نموده است. این یک مورد اساسی در پباده سازی APP های چیره با ضریب دانلود بالا در نرم‌افزار استورهای داخلی (کافه بازار-اناردونی و ..) و دربین المللی (گوگل پلی، اپل استور و . . .) میباشد. تلاش نمایید در پباده سازی UI ، به اصل انعطاف پذیری، دارای تعهد باشید. برای این عمل باید اصول CUSTOMIZATION را در فضای دیجیتالی، در لحاظ داشته باشید.

در گروه پباده سازی اپلیکیشن، UI DESIGNER می بایست با دیگر بخشها، در تعامل بوده و از فیدبک آن‌ها مصرف شود.

اصل کاربرد مداری
یک UI DESGINER یا این که UI DEVELOPER‌ خوب، می بایست در هر مرحله از پباده سازی، عمل خویش را آزمایش نماید تا ببیند در واقع، تا چه اندازه اتودش قابلیت عملی شدن داشته و اصل آسانی و سهولت و سرعت را برای استفاده کننده، به ارمغان می اورد. به این ترتیب مثل معمارها که برخی با مهندسان بنا در پباده سازی یک سازه مشورت کردن می نمایند تا محدودیت ها و لازمات پباده سازی و نصب و اجرا را در لحاظ بگیرند، در گروه پباده سازی نرم افزار، UI DESIGNER می بایست با دیگر مناطق، در تعامل بوده و از فیدبک آنان مصرف شود.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۴۴:۴۲ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)