مقالات تخصصی طراحی اپ مقالات تخصصی طراحی اپ .

مقالات تخصصی طراحی اپ

رزولوشن QHD

 

رزولوشن QHD یا این که 2kصفحه اکران موبایل گوشی
QHD مخفف عبارت Quad HD می باشد که چهار برابرHD اقتدار تفکیک و طراحی اپلیکیشن اندروید  دارااست. این بدان معناست که شما میتوانید تعداد پیکسل چهار نمایشگر HD را در یک شیت اکران QHD با اندازه یکسان قرار دهید.

اندازه گیری پیکسل برایQHD برابر با 2560*1440پیکسل میباشد. شیت اکران 5.5 اینچی QHD دارنده تراکم پیکسلی 538 ppi میباشد. که در مقایسه با تراکم پیکسلی کاغذ اکران 5.5 اینچی کیفیت خوب Full HD دارنده 400ppi میباشد.

تفکیک پذیری همینطور با عدد کمتر رزولوشن نیز اندازه گیری می شود و به رزلوشن HD به طور خلاصه 720pو به رزلوشن Full HD به طور خلاصه 1080p نیز گفته می گردد. در رزلوشن QHD ، یک استثنا وجود داراست و به آن 2k گفته میگردد برهان آن بزرگتر بودن پیکسل ها شیت اکران بیشتراز 2000 پیکسل میباشد، که مطمئناً میتواند یه خرده حیران کننده باشد ( و در‌حالتی که حقیقتاً ظریف بودیم باید2.5k نامیده خواهد شد.

تفکیک پذیری نیز اکثر وقت ها با تعداد کمتر پیکسل اندازه گیری می گردد. برای مثال رزولوشن HD بعضی وقت ها 720P نامیده می گردد و به Full HD نیز 1080P گفته می گردد و غیره، با این وجود به QHD به اختصار 2K گفته می‌شود که‌این اسم گذاری به جهت تفکیک پذیری بزرگتر از2000 پیکسل در‌این رزلوشن است، که ممکن میباشد یه خرده سرگردان کننده باشد. (چنانچه این اسم گذاری به طور ظریف شکل میگرفت می بایست به آن رزلوشن 2.5K گفته می‌شد.)

 

رزولوشن Ultra HD یا این که 4K کاغذ اکران تلفن همراه گوشی
مطلقا تا به امروز متوجه طرز و ادله این نامگذاری ها گردیده اید. مانند رزلوشن 2k اسم 4k هم به انگیزه ارائه بیشتر از 4000 پیکسل در شیت اکران تعیین شده‌است.که از نگاه فنی 4096 پیکسل در رزلوشن 4k و فقط 3840 پیکسل دررزلوشن Ultra HD وجود خواهد داشت. در حالی که‌این دو اصطلاح(4k و Ultra HD) در به کارگیری همگانی به مکان یکدیگر به کار گیری میگردند، البته در واقع با یکدیگر تفاوت هایی را داراست.
Ultra HD دارنده تعداد 3860*2160 پیکسل و رزلوشن4k برابر4096*2160 پیکسل میباشد. که به هر دو این رزولوشن ها 2160p گفته می‌گردد اما با این هم اکنون تفاوت های در آن ها وجود داراست.

 

کیفیت یکسان در برگه اکران با بعدها متفاوت

کلام آخری

با وجود اینکه در سبک های جدیدی موبایل تلفن همراه که ارائه می‌گردد ورقه اکران بزرگتری ارائه می شود، هیچ سیرتکامل رقابتی از سوی تولیدکنندگان برای ساخت‌و‌ساز کاغذ اکران با رزلوشن 4kاز سوی سازندگان تلفن همراه وجود نداشته میباشد که شاید یک‌سال پیش انتظار عرضه تلفن های متعددی با این رزولوشن در بازار بودیم.

بیشتر موبایل پرچمدار اکنون به پنل شیت اکران با رزلوشن 2k مجهز می‌باشند، بیشتر ساخت‌و‌ساز کنندگان سعی بر ساخت تلفن همراه هایی با گنجایش بیشتر و قدمت بیشتر به جهت بعدها کاغذ اکران و نیاز پردازنده های کارکشته به نیرو بیشتر می‌باشند و کمتر بر روی رزلوشن شیت اکران تمرکز مینمایند.


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۳۴:۱۱ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)