مقالات تخصصی طراحی اپ مقالات تخصصی طراحی اپ .

مقالات تخصصی طراحی اپ

- پباده سازی تجریه کاربری اپ

- پباده سازی تجریه کاربری هدفمند (UX)
روی تصمیم گیری مشتریان برای طراحی اپلیکیشن اندروید  اینکه تولیدات شمارا از اپ بخرند یا این که نخرند و اینکه از سرویس ها شما به کارگیری نمایند یا این که نکنند تاثیر بدون واسطه می‌گذارد. تجربه هر مخاطب برای به کار گیری از سرویس ها و تولید ها و کلا برنامه ممکن میباشد متقاوت باشد. لازمه این عمل این میباشد که از نیاز یوزرها تدبیر داشته باشید و بدونید که اونها حین عمل با نرم افزار با چه مسائلی ممکن میباشد روبرو شوند. یعنی در واقع از حیث استفاده کننده و از بیرونی به مسئله نگاه نمائید. پس مقصود شما این می بایست باشد که به طور هدفمند بتوانید این طرح های تجربه کاربری را در اپ اجرا فرمائید و این مسائل را حل نمایید.

- سئو بازه لود سریع نرم‌افزار و سعی بالا
تا به هم اکنون از طرحی استعمال کردید که بالاآمدن و یا این که کارکردن با آن از نگاه سرعت ارتفاع بکشد؟ و یا این که کلا بالا نیاد؟ در‌حالتی که اینطور میباشد پس حتمالاً شما از آن نرم افزار خیلی وقت به کار گیری نکرده اید.

درصورتی که سرعت بارگزاری اپلیکشن شما تحت باشد و استفاده کننده را در انتظار نگه داراست، به وسیله یوزرها به کارگیری نمی‌شود. سرعت بارگیری اپ ها معمولا بایستی کمتر از پنج ثانیه ارتفاع بکشد تا بگوییم این نرم‌افزار از دید سرعت عالی میباشد البته خب با این اکنون نرم‌افزار های پیچیده خیس و سنگین تری مانند رخ بوک هم می باشند که بالا داخل شدن آن‌ها پاره ای بیشتر ارتفاع بکشد. زیرا این نرم افزار ها برای فعال‌سازی به مقادیر متعددی داده نیاز دارا هستند.البته نکته مهم این میباشد که چنین اپ هایی معمولا موقع بالا اومدن از روش نوتیفیکیشن هایی مخاطب را باخبر می نمایند که نرم‌افزار د رحالا بالا اومدن میباشد و یه جوری استفاده کننده را مشغول می نمایند تا نرم افزار بدون نقص بالا بیاید.

همینطور بخوانید :
هزینه تولید اپ تلفن همراه در کشور‌ایران و دنیا در سال 2020 چقدر میباشد؟
- پشتیبانی فنی و پاسخگویی سریع
کلیه کاربرانی که از نرم افزار ها استعمال می نمایند که از دید فنی حرفه ای نیستند و مدام اشخاصی وجود خواهند داشت که در بارگزاری و استعمال از برنامه به یاری نیاز دارا‌هستند یا این که سوال ها کلی قبلی یا این که پس از خرید دارا‌هستند. پشتیانی فنی در یک اپ خوب به سؤالات یوزرها در طول تعدادی ساعت و حتی‌در برخی مورد ها حتی‌د‌ر چندین دقیقه جواب خواهد بخشید. و همین سوال و جواب ها میتواند باعث به فروش یا این که به کار گیری از سرویس ها نرم‌افزار خواهد شد.

در اغلب سوالاتی که یوزرها از شما میپرسند تکراری میباشد و بارها و بارها هر روزه همین سوالهای را از شما میپرسند. برای صرفه جویی در وقت، نصیب سؤالات متداول را برای یوزرها خویش ساخت فرمائید.

- افزایش عملکرد نرم‌افزار متناسب با نیازهای یوزرها
در هنگام ساخت‌و‌ساز اپ گوشی می بایست نیازهای یوزرها را در لحاظ بگیرید البته در حالتی که نتوانید درخواستهای آنان و انتظارشان از اپ را براورده فرمایید، تمامی چیز وخیم می‌شود. برنامه هایی که میخواهند مشتریان خویش را راضی نگه دارا هستند، به گذر زمان مقطع خصوصیت های جدیدی را به نرم‌افزار اضافه می نمایند، اشکالات را برطرف می نمایند و شیوه فعالیت با نرم افزار را در هر بروزرسانی بی آلایش خیس می نمایند.

بازی انگری بردز در یک برهه زمانی، با بیشتراز 250 میلیون دانلود، چیره ترین نرم افزار در هر سیستم عاملی بود. اینکه زیرا بازی مشغول کننده بود درسته، ولی این صرفا ادله موفقیتش نبود. این اپ دائماً به روزرسانی های تازه و مجانی ارائه می اعطا کرد تا مشتریان راضی نگه دارا‌هستند.

8- سازش پلتفرم های متعدد
یک برنامه تلفن همراه کاربرپسند می بایست بتواند با پلتفرم های متفاوت سازگار باشد؛ یعنی تلاش و ظواهر نرم‌افزار در شرایطی‌که کاربری با موبایل وارد آن شد و کاربری که با تبلت و دستگاه های دیگر وارد آن شد یکسان باشد و هیچگونه خطایی نداشته باشد. پس هنگام ساخت برنامه موبایلی که در حالا پباده سازی آن می‌باشید، به سازش برنامه با دستگاه های گوناگون اعتنا نمائید. زیرا در‌صورتی‌که به‌این زمینه دقت نکنید، هر کاربری با هر دستگاهی نمی تواند از برنامه شما به کارگیری نماید و این منجر می گردد یوزرها خویش تان را از دست بدهید.

9- به کار گیری از بازیابی خود کار در نرم‌افزار
در شرایطی که در اپ شما فرم هایی جای‌دارد که ما یحتاج میباشد این فرم ها بوسیله استفاده کننده لبریز شوند از بازیابی اتوماتیک به کار گیری فرمائید. شما نمی توانید جلوی همگی ایرادات و کراش ها را بگیرید، ولی می‌توانید با استعمال از بازیابی اتوماتیک میتوانید تا حدودی در حین استفاده کننده صرفه جویی فرمائید و تا حدودی اندوه او‌را کاهش دهید.

10- کارایی و دردسترس بودن آفلاین نرم‌افزار
پباده سازی اپ شما بایستی طوری باشد که زمانی مخاطب به وب دسترسی ندارد هم بتواند با نرم‌افزار فعالیت نماید. صحت دارد که کلیه خصوصیت های نرم‌افزار در موقعیت آفلاین قابل دسترس وجود ندارد اما زمانی می‌خواهید نرم‌افزار گوشی کاربرپسندانه ای پباده سازی نمائید، می بایست یک‌سری از تجهیزات را به طور آفلاین در دسترس یوزرها قرار دهید.

فیض گیری

بازار داشتن نرم افزار برای کسب و امور بسیار داغ میباشد و همواره استعمال از آن به وسیله عموم دنیا در هم اکنون ارتقا میباشد اما پرسش اینجاست که چکار کنیم اپ کسب و فعالیت ما نسبت به رقبا درین بازار مجازی دربین یوزرها و مشتریان ما چشم گردد و برتری داشته باشد؟

برای اینکه برنامه گوشی یوزرفرندلی یا این که مخاطب پسندی داشته باشید کافی میباشد اپلیکیشن شما این خصوصیات را یار باکیفیت بالایی به مشتریانش عرضه نماید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۹:۵۵ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

اموزش اپ مویسی

 


۳ درس معاش که از نرم‌افزار نویسی خاطر گرفتم


مثالی از یک سؤال خوب:


درود کودک‌ها، اینجانب یه toolbar به نرم افزار‌ام اضافه کردم، ولی  طراحی اپلیکیشن اندروید الآن متن و آیکون‌ها به مکان سپید، سیاه شدن. titleTextColor رو آزمون کردم، البته این رنگ overflow menu رو عوض نمی‌کنه. آیا شناسه‌ای داریم که رنگ همگی‌ی viewها رو توی toolbar عوض کنه؟یه ساعتی می‌شه که توی گوگل دنبال جوابم، البته چیزی پیدا نکردم. می‌تونید کد xml (که به نیکی فرمت شده‌است. خیر یک تصویر مبهم) و اسکرین‌شاتی از toolbar رو مشاهده کنید. می‌تونید کمکم فرمایید؟


مثال‌ای از یک پرسش بد:


“درود، چطوری می‌تونم رنگ toolbar رو عوض کنم؟ صحیح فعالیت نمی‌کنه.”


هر دو سؤال دیر یا این که زود شما‌را به پاسخ میرسانند، ولی در نمونه اولیه شما عمیقاً درخصوص نقص‌ تفکر کرده‌اید، خودتان شیوه‌کارهایی را آزمون کرده‌اید، میدانید چه رویکردهایی عمل نمی‌نماید، زمینه را تا حد ممکن تخصصی کرده‌اید و سؤالی معین پرسیده‌اید.
در نمونه دوم همین که به خلل برخوردید، دست از فعالیت کشیدید و سؤالی را مطرح کردید تا بقیه افراد نقص‌ را برایتان حل نمایند.
یا این که تعدادی راه و روش‌عمل را فارغ از اینکه به کارتان تصور کنید، آزمون کردید.
حتی در‌صورتی‌که هر دو سؤال شمارا به پاسخ برسانند، در مراحل سؤال نخستین چیزهای متعددی خاطر گرفتید.
مخصوصاً در صورتی‌که سؤالتان تخصصی‌خیس باشد، احتمال اینکه سایرافراد کمکتان نمایند بیشتر میباشد.
زیرا دیگر موردنیاز وجود ندارد مجموع مورد را برایتان توضیح دهند یا این که نقص‌ اساسی‌تان را حدس بزنند.
هم‌چنین دیگر ما یحتاج وجود ندارد یک پیغام خطای 200 خطی را در یک کامنت بنویسید و انتظار داشته باشید یکی از آن را برایتان حل نماید.


بعداز اینکه پاسخی اخذ کردید، همین عمل را تکرار می کنید: شیوه‌فعالیت را آزمون می کنید.
خطاها و ابهامات نو را در گوگل سرچ میکنید و در صورتیکه به جواب نرسیدید، سؤالی دیگر میپرسید.


ادله اینکه بسیار روی مراحل سرچ کردن تأکید می کنیم، تأثیری میباشد که در پیشرفت و شغل‌تان داراست.
مهم ترین مهارت یک اپ نویس، (خیر صرفا هنگامی جدید میخواهید اپلیکیشن نویسی خاطر بگیرید، بلکه هنگامی به کاری مشغولید) پی بردن پیاده‌سازی یک خصوصیت‌ مشخص و معلوم وجود ندارد، بلکه می بایست بفهمد چه طور آن خصوصیت مشخص و معلوم را پیاده‌سازی نماید و آن‌گاه رویکرد‌عمل را ادراک نماید. و این مهارت را با قرائت یادگرفتن‌ها، ورقه ها و سورس‌کد، سؤالات روشن و خوب پرسیدن و فیض‌گیری از همگی اینها خاطر میگیرید.
فریمورک، کتابخانه‌ها و روش صحیح انجام دادنِ امور و حتی خویش لهجه با سپری شد برهه زمانی تغییر و تحول می‌نمایند، پس چنانچه نمی‌دانید چطور کاری را انجام دهید یا این که در فهم و شعور آن خلل دارید، ناامید نشوید.


مهارت جست‌وجو و مطالعه‌
هر مفهموم جدیدی را که راز راهتان قرار می گیرد، یک زمان برای بهتر کردن مهارت جست‌وجو و مطالعه‌ی خویش در لحاظ بگیرید.
فرصتی که بتوانید کلاً پاره ای بیشتر در زمینه ی مهندسی نرم افزار حافظه بگیرید.
این یک کدام از دیگر از دلایلی میباشد که نباید نگران تعیین شایسته ترین فریمورک یا این که لهجه باشید یااینکه کدهایی که می نویسید را مراقبت فرمائید.
و اینکه کسی وجود ندارد که از نخستین تا انتها این فرآیند یادگیری همراهتان باشد.
هیچ کتاب یا این که زمان‌ی آموزشی‌ای وجود ندارد که کلیه‌ی چیزهایی را، که بایستی بدانید، به شما بیاموزد و آن گاه برای باقی عصر‌ی شغلی‌تان، با خیال و خاطر ریلکس به صندلی‌تان توکل بدهید و کدها به خودی خویش نوشته شوند (حتی در حالتی که این قابلیت و امکان وجود داشت، بسیار خسته‌کننده می شد).


چندان اهمیت ندارد چه خاطر می گیرید، همت نمایید رهایش نکنید.
تا وقتی که یک مبتدی و تازه کار می باشید، صرفا یک گویش و پلتفرم را حافظه بگیرید و همت نکنید همیشه چیزهای مختلفی را آزمون نمایید.
زیرا اینطور مدام درگیر یادگیری مطالب شالوده می‌باشید.
هم‌چنین اذن ندهید دربین جلسات یادگیری مسافت‌ی طولانی بیفتد.
کوشش نمائید هر روز یه خرده خاطر بگیرید، مگر اینکه اتفاقی خاص فیس دهد. ممکن میباشد روز ها یا این که هفته‌ها صبر‌ی کدنویسی نداشته باشید، البته پیشنهاد میکنیم درین زمان پاره ای کد بنویسید یا این که دست‌کم مطالب دارای ارتباط به اپ نویسی بخوانید تا ذهنتان اطلاعاتی برای پردازش داشته باشد.
قدم‌هایی کوچک و پیوسته موجب پیشرفت خیلی سریع شما میگردند.


تخفیف فرانش به مناسبت روز جهانی نرم‌افزار‌نویس
سفارش فرانش به شما


به عده نسل آینده اپ‌نویس‌ها ملحق شو

 

 


چطور اطلاعاتمان را به‌روز نگه داریم؟
به عبارتی‌طور که پیش از اینً هم گفتیم، هر شبکه یا این که منبع اطلاعاتی که دنبال می‌کنید، خویش به خویش از یک شیوه خویش آموز و غیر وابسته به یادگیری باعث می گردد.
با این هم اکنون، می خواهیم طریق‌هایی را به شما معرفی کنیم که با آن ها در دنیای اپلیکیشن نویسی اندروید به‌روز باشید (که‌این‌ها به شما یاری می‌نمایند بعداً منابعی تخصصی‌خیس گزینش نمائید).


وبلاگ قانونی اپ‌نویسان اندروید منبعی مطلوب میباشد تا از جدید‌ترین خبر‌ها اپلیکیشن نویسی اندروید با خبر گردید.


ولی این وب لاگ برای به‌روز ماندن کفاف نمیدهد. زیرا تغییرات و خبرها روزانه نیز مهمند. androiddev Subreddit نیز برای به‌روز ماندن بسیار مطلوب میباشد.


دیگر چه کاری قادر خواهیم بود انجام دهیم؟


یادگیری اپ نویسی طاقت فرسا میباشد و می بایست در پی دلایلی باشید که شمارا در درازمدت باانگیزه نگه دارا‌هستند.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۵:۰۱ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

اپلیکیشن نویسی اندروید با پایتون

پایتون و طراحی اپلیکیشن اندروید  یک ابزار عالی برای تایپ کردن اسکریپت های معمولی و نرم‌افزار های پیچیده یکسری نخی هست. نکته قابل توجهی که در اپلیکیشن نویسی اندروید با پایتون وجود دارااست آن میباشد که‌این زمان را بدست آورده میباشد تا به طور مجانی در دسترس باشد و در سطرهای نامحدود در آن کد نویسی انجام می‌گردد.

برنامه نویس ها دستگاه های اندرویدی و آیفون برای ارائه یک اپلیکیشن گوشی عالی به مشتری خویش ، از یک‌سری تکنیک توسعه و گسترش چندسکویی (یعنی قابلیت و امکان اجرا در تعدادی سیستم برهان) به کارگیری می نمایند.

 

اپلیکیشن نویسی اندروید با پایتون

نرم‌افزار های کاربردی با به کار گیری از اپلیکیشن نویسی اندروید با پایتون
اپلیکیشن Aarlogic C05/3 : یک اپلیکیشن ردیابی PCB از GSM/GPS به کار گیری می نماید که با پایتون پیشرفته میباشد و با سرورهای نقشه گوگل آیتم پشتیبانی قرار گرفته میباشد .
نرم افزار Pyroute : یک اپلیکیشن نقشه برداری و مسیریابی GPS مطلوب برای تلفن همراه می‌باشد.
اپ FoodPlus : یک نرم افزار تلفن همراه پیشنهاد خوراک میباشد که فرآیند روند توصیه خوراک و ردیابی را معمولی می نماید و منحصربه‌فرد دوست داران به خوراک با استعمال از اپلیکیشن نویسی اندروید با پایتون پباده سازی شده‌است.
اپ AppBackup : این نرم افزار دستگاه های IOS را جیلبریک می نماید که منجر می‌گردد تجهیزات پشتیبانی و بازیابی پیکربندی و داده های اپ دکان گوشی فعال شوند.
نرم‌افزار نویسی اندروید با استعمال از کتابخانه Kivy
با محبوبیت موبایل های هوشمند و تبلت ها، برنامه نویس ها طالب اپلیکیشن نویسی اندروید با پایتون گردیده اند. به لطف کتابخانه تازه، برنامه نویس ها پایتون می‌توانند در اپ نویسی اندروید با پایتون با استعمال از کتابخانه kivy اپ های متعددی را بسط دهند.

در مسئله نرم‌افزار نویسی اندروید با پایتون به دانشی اساس نیاز دارید . در‌این نوشته ی علمی خصوصیت های کلیدی Kivy را معرفی میشوند و بعد از آن نشان میدهد که به چه شکل طرح بندی در کیوی و بعضی از مثال های جانور را کشف فرمائید.

برای اینکه بتوانیم از پایتون برای نرم افزار نویسی اندروید به کار گیری کنیم، بایستی از کتابخانه های نرم افزار نویسی با تیتر Kivy فایده بگیرید. این کتابخانه یک پلتفرم یک سری سکویی می‌باشد که برای نرم‌افزار نویسی اندروید با پایتون استعمال میگردد. پیش از اینکه آغاز به به کار گیری از این کتابخانه ی نرم‌افزار نویسی کنیم، می بایست مطلقا مبادرت به نصب کتابخانه ی Kivy نماییم.

ممکن میباشد نصب کتابخانه ی Kivy تا حدودی زمانبر و وقتگیر باشد، ولی برای گسترش اپلیکیشن اندرویدی متبوع تماما ضروری میباشد.

Kivy چه است؟
کی ایشان در اپ نویسی اندروید یک کتابخانه ای میباشد که به شما اذن می‌دهد با به کار گیری از پایتون برای کامپیوترهای فردی و تلفن همراه ها نرم افزار های کاربردی پباده سازی نمائید. این کتابخانه کدهای شما‌را اخذ می نماید و با استعمال از منطق شما اپ کاربردی متبوع را ساخت‌و‌ساز می نماید آنگاه فولدر apk فوق را ساخت‌و‌ساز می نماید.

یکبار نرم‌افزار نویسی انجام می گردد و یکسری توشه آن را توسعه میدهیم

یکی‌از خصوصیت های بارز kivy در‌این میباشد که یک توشه در آن کد نویسی می‌کنید و آنگاه میتوانید در یک‌سری پلتفرم گوناگون از آن استعمال فرمائید و یا این که آن را گسترش دهید. هرکسی که تلفن هوشمندی داراست ممکن میباشد با این نقص‌ روبرو خواهد شد که یک اپ شگفت انگیز در دستگاهی دیگر ببیند و نتواند آن را برای تلفن همراه منحصر به فرد خودش پیدا نماید.

حتی بیشتر مواقع شایع می گردد که یک اپلیکیشن اثر گذار موبایلی ساخت‌و‌ساز می گردد که مثال دسکتاپ آن جان دار نمیباشد . درین مواقع هرکسی ممکن میباشد دارنده تلفن همراه هوشمند نباشد یا این که طرحی را خواهان باشد که با همه دستگاه های آن ها در تمامی تایم ها سازگار باشد.

با kivy در اپلیکیشن نویسی اندروید با پایتون شما برای هر پلتفرم نیاز به بسط دهنده یا این که اپ نویس ندارید تنها یک نرم‌افزار نویس کافیست تا در همگی این پلتفرم ها نرم افزار متبوع را ساخت نماید و به طور پکیج های مستقل برای هر اپ فروشگاهی دستگاه ها استخراج نماید پس در نرم افزار نویسی اندروید با پایتون نیازی وجود ندارد که یک نرم افزار را تعدادی توشه در پلتفرم های متعدد پباده سازی کنیم یک توشه پباده سازی می‌کنیم برای همگی پلتفرم ها.

 

نوشته‌علمی پییشنهادی : شناخت با هک با پایتون
شناخت با هک با پایتون
خصوصیات کلیدی kivy
Kivy در اپ نویسی اندروید با پایتون برای نرم‌افزار های تلفن همراه و دسکتاپ بالاتر از یک چارچوب می رود. آن می‌تواند با مشقت بار افزارهای همه دستگاه ها رابطه برقرار نماید و حتی رندرهای توسعه یافته ای را انجام دهد. در اپ نویسی اندروید با پایتون، کی ایشان به موتورهای رندر دسترسی دارااست و حتی می تواند خیلی بالاتر از یک اپ اینترنت بی آلایش کار نماید.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۸:۲۲ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

تحلیل سهم ایران از درآمد جهانی اَپ ها


اکوسیستم استارتاپ‌های ایرانی
درآمد اپلیکیشن های ایرانی : تحلیل سهم بسیار ناچیز ایران از درآمد جهانی اَپ ه

 

اکوسیستم استارتاپ‌های اهل ایران
درآمد نرم‌افزار های اهل ایران : نظارت سهم بسیار ناچیز کشور‌ایران از طراحی اپلیکیشن اندروید و  درآمد جهانی اَپ ها
زهرا افسری زهرا افسری, 1‌سال پیش 1 6 min مطالعه
درآمد اپ های اهل ایران طبق پایانی گزارش هر ساله کافه بازار، ۲۵۸ میلیارد تومان و درآمد نرم افزار های اندروید در سال ۲۰۱۸ و در سطح دنیا ۲۴.۸ میلیارد دلار بوده میباشد. با تعدیل درآمد جهانی نرم افزار ها بر پایه ی نرخ برابری ارز و در لحاظ تصاحب کردن سهم ۱.۳% کشور ایران از عالم بر پایه ی جمعیت، جغرافیای مؤثر، منابع طبیعی و درآمد سرانه بر مبنای نرخ برابری توان خرید (PPP)، سهم درآمد نرم افزار های اهل ایران از درآمد جهانی نرم افزار ها ۰.۰۰۰۹ میباشد.

به عبارت بهتر، درآمد نرم‌افزار‌های اهل ایران ۷ صدم یه خرده‌ست که می بایست باشد یا این که می‌توانست باشد.

حتی در حالتی‌که کافه ‎بازار تحت عنوان رهبر بازارگاه‎ های دانلود برنامه در کشور ایران را صرفا دارنده سهم ۵۰ درصدی از تمام بازار بدانیم گشوده هم سهم درآمدی برنامه های اهل ایران از درآمد جهانی اپ ها نسبتاً ۱۴ درصد از عددی میباشد که طبق استاندارد جهانی با به حساب آوردن کلیه تعدیلات بایستی باشد.

مراد از درآمد اپ ها در‌این مقاله درآمد نتیجه ها از سه جریان درآمدی ذیل میباشد.

اپ های مبلغی (Paid apps)
پرداخت های باطن برنامه (In app purchases)
خرید اشتراک (Subscriptions)
بدین ترتیب پرداخت‌های مرتبط با کالاهای غیر دیجیتال (به عنوان مثال پرداخت هزینه مهاجرت با تپسی یا این که خرید از اپ دیجی استایل) و همینطور درآمد نتایج از تبلیغات باطن نرم‌افزار (In app advertising) در محاسبات درآمدهای کشور‌ایران و عالم در لحاظ گرفته‌ نشده میباشد.

عوارض سهم بسیار نادر نرم‌افزار های اهل ایران از درآمد جهانی اَپ ها
عارضه ها سهم بسیار ناچیز نرم‌افزار های اهل ایران از درآمد جهانی اَپ ها قادر است مورد ها تحت باشد.

نبودن نرم افزار در حیطههایی مالامال درآمد مانند دوست‌یابی آنلاین
پردرآمدترین نرم‌افزار موبایلی اندروید در سال ۲۰۱۸، اپ دوست‌یابی Tinder با درآمدی مساوی با ۲۷۴ میلیون دلار بوده میباشد.

درآمد اپلیکیشن دوست‌یابی Tinder در سال پیشین، بیش تر از ۱۰ برابر درآمد همگی نرم‌افزار های اندروید اهل ایران‌ بوده میباشد.

هفتمی نرم افزار پردرآمد اندرویدی در سال ۲۰۱۸؛ نرم‌افزار مکالمه با افراد به طور رندم به اسم Azar نیز درآمدی متساوی با ۶۶ میلیون دلار داشته میباشد.

کاهش شدید بها ریال نسبت به دلار در سال ۱۳۹۷
شاخص برابری نرخ تبدیل دلار به ریال در کشور ایران همواره و به اشتباه تحت عنوان یکی‌از مهمترین علامت ‎های برد یا این که باخت دولت‎ ها تلقی گردیده و بیان کنده معیار در دست گرفتن دولت بر اقتصاد بوده میباشد. در سود بها دلار به مکان ارتقا تدریجی و متناسب با تورم در قبال ریال، همواره با جهش‎ های ناگهانی و پلکان ‎ای مواجه شده‌است. اما معمولا با سپری شد یک‌سری سال و اثر کردن یک سری نرخ تورمِ بالا، بها‎ های ریالی مجددا به به عبارتی تناسب گذشته با دلار بر می‎ گردند.

در سال ۹۷ شاهد جهش سه برابری در بها ارز بودیم و با وجود ارتقاء شدید نرخ تورم، هنوز بها ‎های اجناس غیر وارد شده به بهاِ دلاری پیشین خویش نرسیده و در فیض این کالاها “ارزان” گردیده‎ اند. این مقاله درخصوص کالاهایی که ریشه در لایه ‎های زیر هرم مزلو ندارند و به صورت خاص کالاهای خدماتی مانند اپ های موبایلی بیشتر راست گو میباشد.

عدم وجود نظام‎ پرداخت اعتباری در کشور‌ایران
فروش اشکال سرویس ها در عالم از سرویس ها اساس‎ ای مانند اشتراک آب، برق، گاز، تلفن، سالن ورزشی و… گرفته تا خدماتی مانند گونه های قابل انعطاف ‎افزارها و حتی کالاهای فیزیکی مانند خودرو و اسباب خانگی عموما بر اساس دسترسیِ فروشنده به اکانت بانکی خریدار و کسر خودکار و منظم مبلغ و یا این که اقساط سرویس/فرآورده از اکانت خریدار میباشد.

چنین امکانی در کنار وجود نظامی برای سکو‎ بندی و اعتبارسنجی اشخاص و چک قابلیت منفی شدن اکانت بانکی، مسئله‎ ساز برطرف شدن این گلوگاه اساسی خرید میباشد: عملکرد فراوان فروشنده برای وصول مطالبات از خریدار

این گلوگاه در کار سبب گردیده تا کسب و شغل های خدماتی در کشور ایران نتوانند پرورش نمایی و مطابق با مثال‎ های جهانی خویش داشته باشند و عمدتا وادار باشند تا خریدار را متقاعد به خرید یکجا و طولانی بازه زمانیِ سرویس ها خویش نمایند؛ اقدامی که منجر کاهش شایان توجه نرخ تبدیل مخاطب به خریدار و یا این که به عبارتی درآمد نرم افزار میگردد.

اثر کانال ‎ای تحت
بازارگاه ‎های اهل ایرانِ نرم افزار های تلفن همراه در مقایسه با مثال‎ های شبیه جهانی عموما استانداردهای زیر‎ تری در خصوص پایایی و روایی داده ها ارائه گردیده راجع به هر اپ دارا‌هستند. تحت عنوان مثال، در جهان به طور تقریب کلیه اپ‎ های پرفروش در کاغذ دانلود خویش دارنده ویدیوها و تصاویر متفاوت از تجهیزات بدون‌پول و مبلغی اپلیکشن می باشند و هزاران حیثِ مفصل و ظریف به وسیله خریدارانِ آن نرم افزار که به اعتنا بوسیله الگوریتم ‎های بر طبق هوش تصنعی تروتمیز‎ سازی گردیده ‎اند، مو جود میباشد تا به خریدار شایسته ترین فضای تصمیم‎ گیری را ارائه نماید.

تحت عنوان مثال، در کاغذ‎ دانلود رخ‎بوک در بازارگاهِ گوگل پِلِی، حدود ۹۰ میلیون لحاظ و یا این که امتیاز وجود دارااست. در حالی که‌این عدد برای پردانلودترین نرم افزار اهل ایران در بازارگاه‎ های داخلی حدود ۷۰۰ هزار لحاظ میباشد. همینطور در‌این بازارگا‎ه ‎ها ایده ها عموما بر مبنای تاریخ تایپ کردن لحاظ تروتمیز‎ گردیده ‎اند و در فیض برای مخاطبی که می‌ خواهد به توده ‎بندی رسد، چندان اثرگذار نیستند.

عدم سرمایه ‎گذاری کافی در موضوع اپ های اهل ایران
یک کدام از اصلی‎ ترین نقاط ناکامی در فضای استارتاپی سرزمین، کمبود سرمایه میباشد. بر مبنای گزارش KPMG که معتبرترین گزارش صنعت سرمایه‎ گذاری جسورانه تلقی می‎ گردد، در سال ۲۰۱۷ وسعت سرمایه‎ گذاریِ جسورانه در جهان بیش تر از ۱۵۰ میلیارد دلار بوده میباشد.

اقتصاد کشور‌ایران از نگاه جغرافیایِ اثر گذار، درآمد سرانه بر مبنای برابری اقتدار خرید و جمعیت، دربین ۱ تا ۱.۵ درصد از اقتصاد عالم را در بر می ‎گیرد. ولی در زمینه‌ی سرمایه ‎گذاری جسورانه در کشور‌ایران، کل سرمایه‎ گذاری ‎های کمپانی ‎های سرمایه ‎گذاری خطر پذیر دیرین و همینطور صندوق‎ هایی که از فرابورس جواز گرفته اند به رنج به ۵۰ میلیون دلار در سال می ‎برسد. به این ترتیب این رقم حدود ۵ درصد از ترازوِ موردنیاز برای پرورش این قسمت تازه از اقتصاد میباشد.

 

سپرده گذاری جسورانه در کشور ایران اینک به رنج به ۵۰ میلیون دلار در سال می رسد.

در سود برخلاف اعتقاد همگانی که این نظر را دارد در اکوسیستم ایجاد اشتغال مرزوبوم با تشکیل حباب روبرو هستیم، حبابی در فعالیت وجود ندارد؛ بلکه حتی برعکس، جذب سرمایه برای استارتاپ‎ های چیره که از فرآیند اول عبور کرده‎ اند، عمل بسیار رنج میباشد. شاید استدلال این اعتقاد و باور همگانی به وجود حباب، عدم توازن در پرورش اکوسیستم میباشد؛ برای استارتاپ‎ هایی که در فرآیند اول‎ پرورش می باشند، وسعت انبوهی از پیش‎ عجله‎دهنده‎ ها، عجله‎دهنده ‎ها، مرکز ها رویش و بوستان ‎های دانش و فناوری صورت گرفته‎ اند.

عدم وجود سرمایه‎ کافی سبب می ‎خواهد شد تا زیرشاخه‎ هایی که مبنی بر برنامه ‎های تلفن همراه و کسب درآمد از روش اشتراک یا این که پرداخت باطن‎ نرم افزار ‎ای میباشند، مانند بازی‎ ها و همینطور اپ ‎های کاربردی، نحیف و کوچک بمانند و رویش پاره ای و کیفی اندکی داشته باشند.


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۱۲:۴۱ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

طراحی اپلیکیشن را از کجا شروع کنیم

طراحی اپلیکیشن را از کجا شروع کنیم


خواسته از پباده سازی اپ چه چیزی است
بسط و پباده سازی برنامه فن‌ای برای طراحی اپلیکیشن اندروید پلتفرم iOS یکی مهم ترین گرفتاری‌های مدرن برای ساخت‌و‌ساز‌کنندگان نرم افزار میباشد. سیستم‌دلیل iOS یک پلتفرم مخصوص میباشد که بوسیله اپل ساخته ‌گردیده ‌میباشد. سیستم‌استدلال iOS دربرگیرنده دستگاه‌های تلفن (iPhone) و رایانه‌های لوحی (iPad) میباشد.

میتوانید نرم افزار‌هایی را برای سیستم‌استدلال iOS ساخت و ساز فرمائید و بعد به عبارتی نرم‌افزار را هم در iPhone و iPad مقصود قرار دهید. اپلیکیشن‌های iOS از دکان برنامه Apple قابل نصب بر روی iPhone یا این که iPad شما می باشند.

 

مراد از پباده سازی نرم افزار چه چیزی است

گویش اپلیکیشن‌نویسی Objective-C
Objective -C یک لهجه نرم‌افزار ‌نویسی مهم میباشد که به وسیله اپل برای گسترش iOS و Operating System X پیش از بسط Swift استعمال ‌گردیده ‌میباشد. این لهجه اپلیکیشن‌نویسی یک مشتق از گویش نرم افزار‌نویسی C میباشد که برای ios خاص شده‌است.

گویش اپ‌نویسی اول برای اپ ‌های iOS ،Objective-C به وسیله اپل برای تولید اپ‌هایی حاذق و مقیاس‌پذیر گزینش شده‌است. تحت عنوان بخشی از چارچوب گسترش اپل، Objective-C تماماً در کل چارچوب‌های iOS و Maغیر مجاز می باشد مخلوط شده‌است. با این اکنون، برای ساخت‌و‌ساز نرم‌افزار فن‌ای در سیستم‌برهان اپل این نرم افزار با زبانی توانا‌خیس به اسم Swift تقویت و جایگزین شده‌است. در عین اکنون، از هنگامی که اپل اپ Swift را معرفی نموده است، محبوبیت Objective-C کاهش‌ یافته ‌میباشد. البته با این وجود هنوز هم محبوبیت خویش را در میان گسترش‌دهندگان نگهداری‌کرده‌میباشد. از این جهت که چارچوب نرم افزار‌ها هنوز هم تا حد متعددی به Objective – C متکی می‌باشند.

 

کلیپ پییشنهادی : یادگرفتن بدون پول اپ نویسی اندروید
یادگرفتن بدون پول نرم‌افزار نویسی اندروید
گویش اپ نویس Swift
اپل Swift را در سال ۲۰۱۴ تحت عنوان لهجه نرم افزار‌نویسی معرفی کرد. بنابراین Swift لهجه اپلیکیشن‌نویسی iOS بسیار برنا و امید‌بخش میباشد و به طبعً آینده بسط iOS میباشد. نرم‌افزار‌نویسی Swift شمارا کارکشته به تایپ کردن کدهای روشن‌خیس می‌نماید و برای به عبارتی سعی در Objective-C به خطوط کد کمتری برای کد‌نویسی نیاز دارید. می توانید با یادگیری این لهجه، ایجاد نرم افزار فن‌ای را تجربه فرمایید.

اگرچه این زبانی میباشد که به همدم Objective-C عمل می‌نماید، البته کمپانی Cupertino برای اپ‌نویسان iOS این قابلیت و امکان را آماده‌کرده‌میباشد که برای نرم‌افزار‌نویسی بدون نقص، میتوانند به طور کامل به Swift اکتفا کنند. همینطور اکثری از شغل ها در پی استخدام نرم افزار‌نویسان Swift با تخصص در موضوع بسط نرم افزار‌های یار و همدم با استعمال از این گویش میباشند که ساخت و ساز برنامه رشته‌ای را به خیر و خوبی فراگیری چشم ‌باشند.

 

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۱:۱۶ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

اپ‌نویسی

کمپانی‌های گسترده اپ‌نویسی
کمپانی‌های وسیع به طراحی اپلیکیشن اندروید  خیال و خاطر گروه بزرگتر، تخصص و تجربیات بیشتر، نرم افزار کیفیت عالی‌تری ارائه میدهند ولی هزینه‌ی آن نیز بیشتر میباشد. برای ایجاد نرم افزار‌های پیچیده فقط تعیین شما کمپانی‌های عظیم نرم‌افزار‌نویسی میباشد. هرچقدر مجموعه بسط بزرگتر باشد، در زمان ساخت و ساز اپلیکیشن، مسائل و اشتباهات حل نشده‌ی کمتری به وجود می آید و در‌حالتی که مشکلی هم پیش بیاید به خیال و خاطر تخصصِ بیشتر مجموعه، سریعا راهکاری خواهند یافت. اگرچه تضمین تولید اپ هیچگاه مطلق وجود ندارد البته کمپانی‌های گسترده به خیال و خاطر محافظت اعتبار برندشان هم گردیده دقت بیشتری به رضایت مشتریان خویش دارا هستند.
خب با دسته‌بندی‌های گوناگون گسترش‌دهندگان و مزایا و معایب هریک آشنا شدید. ولی تعیین یک طرز آخری بستگی به سطح پیچیدگی اپ، انتظارات شما و سودآوری آیتم نظرتان داراست. به خیال داشته باشید که نوع نرم‌افزار‌نویسی که تعیین میکنید تاثیری بدون واسطه روی هزینه‎ی ایجاد برنامه دارااست و همان طور که به‌دنبال خواهید روئت کرد این بها بسیار متغیر میباشد. به هر هم اکنون هر مسیری گزینش می کنید بایستی خوب چشمتان را گشوده نمائید تا شایسته ترین آیتم را تعیین نمائید.
بخوانید محاسبه کتاب Android Programming: The Big Nerd Ranch Guideدر هنگام گزینش یک بسط‌دهنده چه چیزهایی را ملاک در اختیار بگذاریم؟
اگرچه بعضا از تعیین‌ها ریسک بیشتری از سایر دارا‌هستند اما به عبارتی انتخابی که میکنید شایسته ترین باشد. هنگامی توسعه و گسترش‌دهنده‌ای به فعالیت میگیرید، معیارهای ذیل را ملاک قرار دهید:
فردی را استخدام فرمایید که سوابق مستند و تجربه‌ی کافی داشته باشد. این شایسته ترین طریق برای سنجش مهارت‌های توسعه و گسترش‌دهنده میباشد. در واقع در‌حالتی که می خواهید بدانید طرف اکانت شما یک سری مرده حلاج میباشد و ادعایش چقدر درست میباشد به سوابق‌ی کاری وی نگاه فرمائید. آیا مثال‌عمل قابل چک دارا هستند؟ مدارکی برای ثابت تخصصش وجود داراست؟ این مهمترین شاخص یک توسعه و گسترش‌دهنده میباشد.
به پیمان لینوس توروالدز: کلام زیاده، کدتو نشون بده!
آیا توسعه و گسترش‌دهنده در تولید اپلیکیشن‌هایی که در کلاس کاری اپ شما میباشد، تبحر کافی داراست؟ فرض نمایید می خواهید اپلیکیشنی توریسم برای پلتفرم iOS بسازید. بدین ترتیب عقل حکم می‌نماید که شخصی را استخدام فرمائید که تا قبل از این تجربه‌ی ساخت و ساز چنین اپ‌هایی بر روی این پلتفرم را داشته باشد. شاید طرف بتواند نرم افزار‌های دستکاری تصویر بسازد اما قدرت و تجربه کافی در ساخت‌و‌ساز برنامه‌های بر پایه ی نقشه نداشته باشد.
عمیقاً در رابطه بعدها گوناگون پروژه دعوا و گفت‌و‌گو فرمایید. ضروری میباشد در به عبارتی استارت فعالیت، کل چیزی که از اپلیکیشن انتظار دارید و نقشه‌ی خط مش را در دست گسترش‌دهنده قرار دهید تا میانه فعالیت نرم‌افزار‌نویس دبه نکند یا این که به خیال و خاطر ایرادات پیش‌بینی نشده، تحویل پروژه با دارایی و برهه زمانی توافق گردیده به آخر نرسد یا این که نرساند!
آیا گسترش‌دهنده قابلیت تحویل پروژه در دوران‌ی هنگامی معین و متناسب با میزان دارایی‌ی شمارا دارااست؟ سرمایه‌گذاری مالی و هنگامی، مسئله مهمی در انجام پروژه‌هاست. به همین برهان ضروری میباشد که قبل از آغاز عمل راجع به مهارت و اقتدار بسط‌دهنده تضمین کافی را بگیرید. می بایست راجع به تعداد ساعتها فعالیت، مقطع گزارش پیشرفت، ارائه بروزرسانی و پشتیبانی از نرم افزار دعوا‌های موردنیاز را انجام دهید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۹:۴۵ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

جدیدترین روش برای یادگیری زبان نرم افزار نویسی جاوا اندروید


جدیدترین طریق یادگیری گویش نرم افزار نویسی جاوا اندروید

 


فرآیند  طراحی اپلیکیشن اندروید پباده سازی نرم‌افزارپروسه پباده سازی نرم افزارپباده سازی اپ مجموعاَ از ۸ قدم مهم درست شده میباشد، که اما اکثری از این پروسه جزلاینفک پباده سازی، ساخت‌و‌ساز و ارائه هر متاع یا این که خدماتی در بازار مالامال رقابت مدرن می باشد.
گام نخستین: آشنایی نیازدر صدر شما بایستی بتوانید یک تصویر کلی از نیاز یا این که مشکلی که قادر است به وسیله ایده شما در قالب اپلیکیشن مرتفع خواهد شد، داشته باشید. نرم‌افزار شما می بایست بتواند این نیاز را توام با کاهش هزینه، بازه زمانی و … برای استفاده کننده انجام دهد و بازدهی بالایی داشته باشد.


گام دوم: جامعه غرضبجای اینکه عملکرد نمائید تور خویش را در اقیانوس پهن نمایید، وارد یک برکه گردید و کل ماهی ها را شکار نمائید. داشتن جامعه غرض معین، شایسته ترین رویه برای بالا بردن بازدهی و به کار گیری از اپ شما میباشد. در‌این گام می بایست بدانید جامعه غرض شما دارنده چه جنسیتی میباشد، چه بازه زمانی سنی داشته و اصلی خیس از کلیه از چه پلتفرمی برای رفع نیاز خودش بیشتر استعمال می‌نماید.نکته: در حالتی که استفاده کننده شما ممکن میباشد از یک سری پلتفرم و یا این که سیستم ادله برای همگام سازی اپلیکیشن شدما به کارگیری نماید، می بایست این گزینه را نیز مدنظر داشته باشید.


گام سوم: سبک کسب درامدنرم افزار شما برچه شالوده قرار میباشد منفعت آفرینی نماید؟ اکنون یک سری سبک گوناگون برای منفعت آفرینی از روش اپلیکیشن های کاربردی وجود دارااست:برنامه های مبلغیاپ های بدون‌پول با پرداخت باطن طرحیبرنامه های تبلیغاتینرم‌افزار ها با حق دانلود
برای تعیین هر یک ازین سبک های کسب درامد، اعتنا به جامعه مقصود اهمیت بالایی داشته و جداگانه از آن شما بایستی به مسائل مالی اعم از بسط، بازاریابی، تبلیغات و نشر نیز اهمیت بدهید.


گام چهارم: نرم افزار را پباده سازی فرمائیددر قدم چهارم شما بایستی در غایت دست به فعالیت گردیده و ایده خویش را از شیت خارچ فرمائید، برای پباده سازی برنامه شما دو منش مهم دارید:
ـ برون سپاری پباده سازی به موسسه ها گوناگونـ یادگیری پباده سازی نرم افزار
به شما پیشنهاد می کنم، در صورتیکه میخواهید کاری بدون شوخی و اساسی انجام دهید و پباده سازی نرم‌افزار برای شما از اهمیت بالایی شامل است، یادگرفتن نرم‌افزار نویسی نرم افزار را در اپلیکیشن خویش قرار داده و آنگاه با همیاری با مجموعه های زبده، آنچه مدنظر دارید را تماما پیاده سازی فرمایید.


گام پنجم: توسعه و گسترش مثال اولبعد از پباده سازی اپ، وقت آن رسیده که یک مثال اول از اپ خویش را گسترش دهید.البته اینکار چرا واجب میباشد؟توسعه و گسترش مثال اول اصولا تبدیل ایده شما به اپ با قابلیت و امکان های اساس ای آن میباشد. با این عمل شما می توانید خریداران را برای خرید ایده شما مجاب کرده و فرآیند بازاریابی و جذب سرمایه را تسهیل نمائید و از طرفی ایده خویش را نیز افشا نکنید.
نکته: سوای ارائه ورژن نخستین، باگ ها و مشکلات فنی به دیده نمی آید، مشکلات امنیتی که جز طلاق ناپذیر طرح های تازه میباشد از نگاه نهفته بوده و جذب سرمایه و ثبت در بازار مالامال رقابت اپ فعالیت بسیار رنج خواهد بود.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۸:۲۵ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

با زبان های اپلیکیشن نویسی اشنا شوید

- Java
جاوا دوستداشتنی ترین گویش اپلیکیشن نویسی در‌ طراحی اپلیکیشن اندروید این واژه و کلمه میباشد. در حدود ۹ میلیون توسعهدهنده جاوا در عالم وجود دارااست، که در بین ۲۳ میلیون توسعهدهنده وجود دارااست. جاوا لهجه اپلیکیشن نویسی اساسی آندروید میباشد.
برخلاف Swift، Kotlin، و C #، جاوا ممکن میباشد یک گویش نرم افزار نویسی امروزی نباشد و به صورت تر و تمیز ارتقاء پیدا نکند. با این حالا جاوا یک نقطه آغاز برای گسترش دهندگان نو را ارائه می‌دهد. جاوا در مقایسه با Kotlin بسیار بی آلایش خیس میباشد. چنانچه شما یک توسعه و گسترش دهنده تازه می باشید که می‌خواهید بسط اندروید را حافظه بگیرید، جاوا ممکن میباشد یکی‌از معمولی ترین رویکرد ها برای آغاز باشد.
۴- Objective-C
Objective-C بوسیله Tom Love و Brad Cox در سال ۱۹۸۴ بسط داده شد. قبل از اینکه Apple در سال ۲۰۱۴ Swift را در سال ۲۰۱۴ عرضه نماید، مقصود C لهجه مهم Apple iOS بود. Objective-C یک مقصود کلی، لهجه اپ نویسی شی گرا میباشد که بو و مزه Smalltalk را به لهجه اپ نویسی c به ارمغان می‌آورد. انتقال پیام میان شی ءها یک کدام از خصوصیت های کلیدی Objective-C میباشد که برای سیستم استدلال های اپل iOS حقیقتا اثر گذار میباشد.
Objective-C یک سوکت لهجه اپ نویسی C میباشد و قابلیت و امکان های شی گرا و یک بازه زمانی اجرا پویا را مهیا می نماید. Objective-C مفاهیم، ​​اشکال ابتدایی و بیانات در اختیار گرفتن جریان را از C به ارث میبرد و نحو را برای تمجید کلاس ها و شیوه ها اضافه می نماید. همینطور سطح پشتیبانی لهجه در سطح مدیر گویش شی و ادبیات عامیانه را اضافه می نماید، در حالیکه نوع تایپ و لینک پویا را در مشت شما قرار می‌دهد، تا مقطع اجرا، مسئولیت های متعددی را سپری می نماید.

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۷:۰۴ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

فرایند ساخت اپلیکیشن اندروید با پایتون چگونه است؟

فرایند ساخت اپلیکیشن اندروید با پایتون چگونه است؟

 

درین نوشته‌علمی قصد داریم طراحی اپلیکیشن اندروید فرآیند ساخت‌و‌ساز اپ اندروید با پایتون را توضیح دهیم. پایتون یک لهجه توانمند و در عین معمولی میباشد. این لهجه در مسئله های مختلفی به خصوص مبحث یادگیری ماشین کاربرد متعددی دارااست. با این لهجه و استعمال از قاب ورک های جان دار میتوانید نرم افزار اندروید بسازید. با آنکه لهجه پایتون در مورد توسعه و گسترش نرم‌افزار های تلفن همراه اشتباهات مختص به خویش را داراست البته همچنان تحت عنوان یک گویش حاذق دراین مورد به حساب می‌آید

معایب نرم‌افزار نویسی نرم‌افزار با پایتون

نرم‌افزار های اندرویدی نرم‌افزار هایی می باشند که به مراد نصب بر روی سیستم های اندرویدی به عمل می‌روند. لهجه اساسی برای ساخت و ساز اپ های اندروید گویش جاوا JAVA میباشد.علاوه برآن لهجه ها و فریمرک های دیگری نیز وجود دارااست که میتوان برای بسط نرم‌افزار اندروید بهره مند شد یکی‌از این فریمورک های فلاتر میباشد.

فلاتر چه است؟ تمامی چیز در رابطه فلاتر

اما می قدرت با گویش پایتون نیز برای ایجاد نرم‌افزار اندرویدی بهره مند شد. پایتون یک لهجه اپ نویسی سطح بالا میباشد که در طراحی وب سایت، اینترنت نرم افزار ها و نظارت و ارزیابی داده ها وسیع، پباده سازی اپلیکیشن و بررسی های علمی به فعالیت می رود.

برای اینکه بتوان نرم افزار مندرج به لهجه پایتون را در فضا اندروید استعمال کنیم رویکرد های گوناگونی وجود دارااست. با به کارگیری از این طریق ها نرم افزار مندرج در پایتون همچون یک نرم افزار مندرج با جاوا به خیر فعالیت خواهد کرد. تولید نرم افزار اندروید با پایتون می‌تواند با استعمال از قاب ورک های تحت صورت بپذیرد. یادگرفتن ساخت و ساز اپ با بایتون با به کارگیری از قاب ورک های زیر در آینده به طور نوشته‌ی علمی های غیر وابسته ارائه گردد.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۹:۱۳ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

زبان های اپلیکیشن نویسی

کاتلین (Kotlin)کاتلین جدیدا تحت عنوان طراحی اپلیکیشن اندروید  لهجه قانونی دیگری برای توسعه و گسترش اندروید به روی صحنه آمده میباشد. برخی گمانه زنی‌ها حاکی از آن میباشد که‌این لهجه قادر است تبدیل به سوئیفت (Swift) بعدی خواهد شد. کاتلین در ماشین مجازی جاوا نیز عمل می‌نماید و همینطور تعامل جامعی با جاوا داراست و سبب ساز کاهش یا این که ارتقا اندازه فولدر نمیشود. تفاوت کاتلین با جاوا در‌این میباشد که از سیستمی بی آلایش‌خیس و سهل و آسان برای قرائت کد برخوردار‌است. به صورت خلاصه درصورتی که برای اولی توشه قصد یادگیری اندروید را دارید، کاتلین عالی میباشد. براین اساس کاتلین نقطه استارت آسانتری برای مبتدیان میباشد و اینکه هنوز میتوانید از اندروید استودیو به کارگیری فرمایید، یک مزیت عظیم میباشد.
بیسیک (Basic)گویش بیسیک با دستورالمعل‌های سمبولیک یک گویش کلیه منظوره و مبتدی و تازه کار میباشد که به کار گیری از آن بسیار خوشایند میباشد. متاسفانه بیسیک رسما بوسیله اندروید استودیو پشتیبانی نمی شود. همینطور در یونیتی (Unity) یا این که زامارین (Xamarin) قابل به کار گیری وجود ندارد ولی خبر خوب این میباشد که آیتم کمتر شناخته گردیده برای گسترش اپلیکیشن‌های اندرویدی در بیسیک به اسم B4A (BASIC 4 Android) وجود داراست. که‌این قابلیت و امکان را به شما می دهد تا نرم افزار‌های اندروید را با گویش بیسیک بسط دهید.
B4A تحت عنوان اطراف بسط سریع اپ‌ها پباده سازی شده‌است. بخش اعظمی از تصمیمات پباده سازی هوشمند برای راحت‌خیس کردن کدنویسی را دارا میباشد و در شکل داشتن هر سیرتکامل پرسش، یک جمعیت بسیار فعال برای پشتیبانی از آن وجود داراست. بیسیک یک شیوه عالی برای یادگیری رمزگذاری میباشد و شما میتوانید با استعمال از این لهجه نرم افزار‌های بسیار قوی بسازید. ولی برای تولید بازی‌های سطح فراتر ایده آل وجود ندارد.

سوئیفت یک گویش اپلیکیشن نویسی پویا و قوی میباشد و پیچیدگی‌های لهجه C را ندارد. این لهجه، سینتکسی (Syntax) مختصر و رسا داراست و بسیار سریع عمل می‌نماید. Swift پویا، انعطاف پذیر و امروزی میباشد و نیازمند پروتکل‌های ایمن‌تری برای اپلیکیشن نویسی میباشد. سوئیفت به جهت تلاش خویش در سراسر دنیا گزینه به کار گیری قرار میگیرد. این لهجه یک کدام از شایسته ترین آیتم‌ها برای کد نویسی اپلیکیشن‌های iOS میباشد.
بعضا از خصوصیت‌های گویش اپ نویسی سوئیفت از این قرار اند:
خوانایی سهل وآسانکتابخانه پویاعمل کردن با کدهای کمترسریعتر بودنمدیر خاطر کارآمدو ...گویش اپ نویسی جاوابه کارگیری از کیت بسط جاوا (Java development kit) برای بسط یک اپلیکیشن، محبوبیت فراوانی داراست. به کارگیری از جاوا برای بسط اپ ios با وجود دو لهجه سوئیفت و Objective-C نمی‌تواند شایسته ترین آیتم اپلیکیشن نویسی باشد ولی می‌قدرت از آن برای ایجاد بازی‌ها از روش LIBgdx که یک موتور بازی برای ios ، اندروید و ویندوز میباشد، استفاده نمود.
بسط برنام‌های ios با جاوا، نیازمند به کار گیری از کتابخانه‌های عالی و ابزار ظریف میباشد. در حالی که نرم‌افزار نویسی Swift به جهت نازکی و مطلوب بودن آن برای توسعه و گسترش نرم افزار از طرافداران بیشتری برخوردار‌است.


برچسب: طراحی اپلیکیشن اندروید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۶:۲۰ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)